top of page
Володимир Станчишин

Психолог-психотерапевт. Перша робота психологом була в Центрі Емаус при Українському католицькому університеті.
Пізніше очолював Центр психічного здоров’я у Львові у Шпиталі імені Митрополита Шептицького, який своїм завданням ставив допомогу хлопцям, що повертаються із зони бойових дій. У 2019 разом з колегою Катериною Ковалишин заснував та очолив Центр психічного здоров’я «Лабораторія змін».

dubchak..jpg

Літературна редакторка, філологиня, кандидатка наук. Здобула вищу освіту в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова і там само захистила дисертацію з когнітивної лінгвістики. Працювала фаховою редакторкою у видавництві навчальної літератури, потім — головною редакторкою у видавництві, що спеціалізується на напрямку нон-фікшн. Зараз обіймає посаду головного редактора у видавництві «Віхола».

Максим Беспалов

Мандрівник і письменник. Протягом десяти років працював у медіа: був головним редактором газет і сайтів, ведучим щоденного політичного ток-шоу на дніпровському телебаченні. Проте згодом зрозумів, що подорожі та література приносять набагато більше задоволення, ніж журналістика. Зараз Максим організовує авторські тури та побував у 70 країнах світу. 

Володимир Саркісян

За освітою хімік-аналітик. Чотирнадцять років кар’єри присвятив судовій медицині. Працював в Одеському бюро судово-медичних експертиз спочатку санітаром, а після отримання диплому — експертом-токсикологом. Через кілька років самотужки опанував спеціальність судово-медичного криміналіста, а згодом здобув і лікарську кваліфікацію судово-медичного експерта. З 2015 року Володимир професійно працює в галузі суспільно-політичної та науково-популярної журналістики.

maslova.jpg

Кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі «Наука як по маслу» на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.
Тренерка проекту «Школа довголіття», що присвячений здоровому способу життя без перегинів.

gorobec.jpg

Доктор біологічних наук, працює в палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України. Викладає в школі Майбутні - IWonder.
Веде науково-популярний блог «Стромата».

lukyniuk.jpg

В2С-директорка «Київстар», екс-генеральна директорка компанії Red Bull в Україні, запрошена професорка Київської школи економіки, засновниця Kyiv Bookworms Club. 
Тетяна понад 20 років займалася маркетингом та продажами у міжнародних компаніях, таких як The Coca-Cola Company, Oriflame, SUN InBev, Mars.

chernenko..jpg

Лікар-анестезіолог. Мріяв стати вченим, винаходити ліки від усіх хвороб та щоб його ім’ям назвали якусь вулицю з дірявим асфальтом. Натомість обрав професію лікаря і тепер щодня не лише рятує життя, а й намагається доносити до людей основи доказової медицини.

ohalan.jpg

Зоопсихологиня, співзасновниця Школи порозуміння з тваринами «Pets&People», очолює «Association Pets&People Understanding», членкиня «International Association of Animal Behavior Consultants».
Вже понад 10 років допомагає людям порозумітися зі своїми собаками та кішками, а також пояснює особливості цих стосунків.

yakovlev.jpeg

Досліджує українську та міжнародну політику.
Очолює кафедру міжнародних відносин і керує Школою політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія».

maluta.jpg

Ембріологиня, популяризаторка науки.
Ольга здійснює штучне запліднення і доглядає за ембріонами протягом перших 5-ти днів їхнього існування. 
Є щорічною учасницею «Дні науки» і «Наукові пікніки», дуже любить працювати з дітьми і викладати біологію.

ivchenko-.jpg

Письменник, журналіст.
Автор понад 20 книг, серед яких роман «2014», збірка оповідань «Ігри пам’яті», цикл про пригоди найкращого сищика Івана Підіпригори та збірки оповідань «Після 24-го».

chornohuz.JPG

Поетка, бойова медикиня та розвідниця (розвідувальна рота, 140 Окремий розвідувальний батальйон морської піхоти). Авторка поетичної збірки «Як вигинається воєнне коло», написаної після чотирьох років в українській армії – ротацій у «Госпітальєрах» і служби в розвідувальній роті батальйону морської піхоти.

yeschenkom.jpeg

Журналістка, живе у Франції.

Працює випусковою редакторкою на французькому телебаченні, пише статті та знімає репортажі для українських ЗМІ.

3ECF7B24-90D4-4D86-9496-CA4209A38ACE_edited.jpg

Блогерка, авторка книжки «Твої найкращі рецепти. Книга про те, як полюбити готувати», веде кулінарний інстаграм-блог зі стотисячною аудиторією.

Підприємиця, займається продажем посуду. Мама двох синів. Мешкає в місті Бориспіль, за освітою психолог.

klochko..jpg

Популяризатор історії та перекладач з англійської, зокрема «Брами Європи» Сергія Плохія. Автор книжок «Невидима битва. Як дисиденти боролися за незалежність України» та «Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво».

Перекладач романів Майкла Крайтона, Джона Стейнбека, Айзека Азімова та інших.

yarmolenko.JPG

Експертка з сексуальної освіти, психологиня та авторка книжок «Малечі про інтимні речі», «Без маячні про перші місячні».
Проводить лекції про дорослішання, згоду, безпеку і секс для підлітків, а також для дорослих про сексуальне здоров'я і статеве виховання дітей.

image (1).png

Мистецтвознавиця, історикиня архітектури, а ще журналістка, музейниця, кураторка і письменниця. Авторка 10 науково-популярних книжок з історії архітектури, декоративно-прикладного мистецтва, спорту і воєнної історії, а також двох пригодницьких історичних романів та десятків статей для Енциклопедії історії України.

86459691_3038923876152675_30786825383072

Письменниця, комунікаційниця. Авторка книжки «Фанатка. Біполярна історія». Працювала на Громадському радіо та UA: Радіо Культура, вела передачу Блогпост на 5 каналі, стала частиною команди Українського інституту книги та долучилася до організації національного стенда України на Франкфуртському книжковому ярмарку.

E_edited.jpg

Спеціаліст з інформаційного менеджменту, останні 13 років працює на держслужбі в Оттаві, столиці Канади. У Канаді Євген живе понад 20 років. Відвідав усі 10 провінцій, щодня розмовляє двома офіційними мовами країни. Автор книги «Канада. Від персикових садів до Полярного кола»

DSC_2276-2.jpg

«Матера» чотирьох синів, блогерка. Авторка відомих гумористичних діалогів «Дистанційне навчання. Чат у вайбері», «Новогодня фотосесія» та «Свято осені».

Народилась і виросла в смт. Гоща Рівненської області. У 2014-му переїхала у США.

Олексій Коваленко

Науковець, працює в Національному науково-природничому музеї НАН України, де займається науковими дослідженнями, проводить лекторії та освітні інтерактивні програми. У вільний від роботи час активно популяризує ботаніку — веде блог і Youtube-канал «Довколаботаніка», сторінку «Ботанік у кедах», пише для фейсбук-сторінки природничого музею та низки інших науково-популярних платформ.

Наталя Підлісна

Практикуюча психологиня, телезірка. Працювала в різних проектах, пов’язаних із лікуваннями залежностей, сексуальної освіти, допомоги тим, хто помирає. Займалася питаннями профілактики  наркоманії, алкоголізму, СНІДу. Також створила телефон довіри, який успішно працює до сьогодні. У 2014 році у 50 років круто змінила своє життя й пішла працювати на телебачення редакторкою та ведучою. Водночас не припиняла консультувати, зосереджуючись на проблемах жінок.

Тарас Люти�й

Відомий український філософ, письменник, колумніст, музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА і старший науковий співробітник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Цікавиться питаннями філософської антропології, філософії культури. Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Розробник і викладач декількох філософських курсів у «Культурному проєкті». Лектор «Української академії лідерства».

belska.png

Консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетик зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.
Тренерка проекту «Школа довголіття», що присвячений здоровому способу життя без перегинів.

Yanchenko.jpg

Професійна сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу «Сомельє в зелених штанях», лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».
Людина, яка знайде неймовірне вино за 1000 гривень і дуже добре вино за 150.

zarembo_edited.jpg

Аналітикиня з питань зовнішньої політики України, тренерка з написання аналітичних матеріалів, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», викладачка кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія».

lutska_edited_edited.jpg

Лікарка-педіатриня, дитяча інфекціоністка, навчається консультуванню з грудного вигодовування, знається на когнітивно-поведінковій терапії. 
У своїй практиці багато уваги приділяє комунікації з пацієнтами та їхніми близькими, а не лише медичним знанням, бо переконана, що медицина має бути з людським обличчям.

IMG_8297.JPG

Науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України.
Займається популяризацією орнітології та палеонтології, веде телеграм-канал палеонтологічних мемів під ніком Paleo_daddy. 

piven.jpg

Докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. 
Вивчає, як працюють гени, яка їхня функція у роботі серця.

parenuk.jpg

Кандидатка біологічних наук з радіобіології.
Як в аспірантурі розпочала вивчення ґрунтових бактерій зони відчуження ЧАЕС, так і продовжила це робити в докторантурі. Щоправда, тепер зона її наукового інтересу розширилася до Фукусіми і зруйнованого рекатора.

 

jurchuk.jpg

Історикиня, має PhD зі Стокгольмського Університету, викладачка історії в Університеті Умео, перекладачка зі шведської на українську.
Досліджує історію України та Східної Європи, зокрема питання пам’яті про Другу світову війну, радянський період, а також історію релігії в Україні.

mykhailovaі.JPG

Директорка  департаменту забезпечення та контролю якості на фармацевтичній фірмі PS Pharma Group (Дюссельдорф/Кельн, Німеччина).

Засновниця літературної платформи «ЛітМайданчик»

demchuk.jpg

Історикиня, кандидатка історичних наук, працює на кафедрі історії мистецтв історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

palamarchuk..jpg

Керівник центру зовнішньополітичних досліджень у Національному інституті стратегічних досліджень. Раніше в цьому інституті займався вивченням внутрішньої політики, зокрема її безпекових аспектів.
Також працював у Апараті РНБО України. 

skochko.jpg

Письменник, лауреат конкурсу від видавництва «Смолоскип».

Автор книжок «Сміття. Харківський детектив у часи постапокаліпсиса» та «До Слова» про українських митців із харківського будинку «Слово».

Учасник харківського літературного об’єднання «Творча точка». 

405589387_320572150829800_79542438372682

Журналіст, популяризатор історії. Автор книжки «У тенетах загадкових історичних убивств».

IMG_0362.jpeg

Менеджер проєктів в Ісландській арктичній мережі співпраці (Icelandic Arctic Cooperation Network). Автор книжки «Ісландія. Північні дні опівночі».

Котис.JPG

Популяризатор історії, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради. Автор книжок «Луцьк. Тисяча років життя та історії», «Луцький модернізм», «Астрономічний путівник по Луцьку», «Міжвоєнний розквіт Волині».

semiankiv..jpeg

Лікар та автор блогу про лікування та медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. 
У своєму блозі пояснює, що пацієнт має право знати чим і чому його лікують, що лікарі — теж люди, які можуть помилятися, медицина — це не таємниці для обраних, а чіткі наукові знання, і що кожен повинен брати відповідальність за своє здоров’я і лікування.

ageeva.jpg

Літературознавиця, літературна критикиня, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія». Лауреатка Шевченківської премії. Феміністка, котра однією з перших у пострадянську добу заговорила про потребу ревізії патріархальних цінностей.

Вячеслав Агеєв

Релігієзнавець, стипендіат програми ім. Фулбрайта, співзасновник «Майстерні Академічного Релігієзнавства» та «Релігієзнавчої Лабораторії». Практикував чернече життя з буддистами, кришнаїтами, рамаїстами-махатьягами, анастасієвцями, вісаріонівцями і мусульманськими екстремістами. Жив у Індії, вивчав медитацію і йогу ще до того як це стало мейнстрімом, викликав духів і передбачав майбутнє (чого тільки не зробиш заради науки).

М�аріанна Бойко

Екоблогерка, лекторка зі свідомого споживання, мотиваційна спікерка. Клієнти Маріанни — малий, середній, великий бізнес, міжнародні організації (компанії «Лореаль», «Інтертоп», ООН, Укргазбанк, Procter & Gamble та інші). Авторка проекту Zero Waste Ukraine, який працює над адаптацією світової теорії Zero Waste (нуль відходів) під українські реалії. Власниця бренду багаторазових торб Act Green.

atamas.jpg

Орнітологиня, кандидатка біологічних наук і популяризаторка науки. Любителька опери та майстриня веслування на байдарці.
Працює в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України у Києві. Займається популяризацією науки та птахів на фейсбуці, в офлайні і взагалі всюди, куди запросять.

malenkov_edited.jpg

Мандрівник, тревелблогер, засновник краєзнавчого сайту «Україна Інкогніта» та власник однойменного туристичного оператора.
Працював викладачем в Університеті новітніх технологій, очолював Центр екологічного моніторингу України. Був ведучим та сценаристом краєзнавчого серіалу «Унікальна Україна», з 2015 року — директор туристичного оператора «Україна Інкогніта».

mazur&pasenko_edited.jpg

Анна Мазур - кар’єрна консультантка, викладає у бізнес-школі, засновниця кар'єрного порталу Happy Monday.

Настя Пасенко - редакторка медіа та авторка розсилки Happy Monday.
Разом Анна та Настя написали книжку про те, як збудувати кар'єру вашої мрії - «Кар’єра без драм і травм. Розвиток за власними правилами».

logvynenko.jpg

Редакторка, журналістка та копірайтерка, або ж, за її власними словами, текст-мультитул, оскільки може зробити з текстом усе: від інтерв'ю та редагування до написання з нуля матеріалів різної складності. Тетяна впевнена, що історію можна зробити з усього, хоча часто досить просто роздивитися навколо і записати.

hadzhiev.jpg

Лінгвіст за покликом душі, не лише за дипломом.
Упродовж свого кар’єрного шляху працював над різними проєктами з обробки природної мови в банківській та IT галузях.

chaplinskyi_edited.jpg

Архітектор та урбаніст, автор YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG.
Протягом майже 5 років працював головним архітектором Львова; пів року обіймав посаду заступника міністра Міністерства розвитку громад і територій.

shavanova_edited.jpg

Кандидатка біологічних наук з генетики.
Після захисту дисертації пішла повертати любов до науки з допомогою низки проектів — від наночастинок та біосенсорів в сільському господарстві та ветеринарії до радіобіології.
Зараз працює в Research & Development в сільському господарстві.

shkvyria.jpg

Зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин, кандидатка біологічних наук. Багато років вивчає вовків, рисей та ведмедів в дикій природі.

Керує розвитком наукових досліджень в Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.

rundel..jpg

Науковець, захистив PhD з фізики в Ягеллонському університеті в Кракові. Працює в IT. У вільний час займається популяризацією науки.  Член команд проєктів «Моя Наука» і «Дійсна Наука».

dnistrovyi..jpg

Письменник і художник. Автор понад 20 книжок поезії, прози, есеїстики, зокрема романів «Пацики», «Дрозофіла над томом Канта», «Б-52» та інших.
Після повномасштабного вторгнення Анатолій долучився до Сил оборони України.

Фото Віталія Воробйова.jpeg

Кандидатка медичних наук, асистентка кафедри акушерства, гінекології та перинатології Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького. Авторка блогу про жіноче здоров‘я  – dr_nehrych та мама двох синів.

О_edited.jpg

Письменниця, працює асистентом вчителя інклюзивного класу.

Авторка книжок: «Я чую тебе. Сплетіння доль Катерини Білокур та Оксани Петрусенко», «Сила пристрасті», «Повелителька ліхтарів», «Шляхом обраних», «Анфіса», «Мости», «Коли сонце не сходить».

Лауреатка багатьох літературних конкурсів.

image.png

Поетка й авторка малої прози, зокрема книжок «Остання жінка, останній чоловік», «Айвенко», «Яблуня», «Скандал» та інших. 

Твори друкувалися в Австралії, Великій Британії, Канаді, Литві, Польщі, США, Чехії.

Кучерук.png

Історик, завідувач відділу Національного музею історії України, директор Бібліотеки ім. Олега Ольжича. Тема зацікавлення: історія Української революції 1917–1921 років, історія ОУН. Співавтор книжки «Євген Коновалець».

375911774_145373005297848_3478784837448877932_n (1).jpeg

Історикиня (спеціалізація — історія Криму та кримських татар). Ведуча й авторка історичних програм на каналі ATR, Крим.Реалії та інших. Авторка історичного роману «Шагін Гірай», історичних книг «Історія Криму. Коротка оповідь великого шляху», «Золота епоха Кримського ханства», «Битви з історії Кримського ханства» та інших.

Книжки українською мовою від українських авторів від екології до філософії, від релігієзнавства до медицини, від подорожей до бізнес-мотивації, від психології до ботаніки і хімії, від книжок про вино до книжок про птахів. Український нон-фікшн від найкращих українських науковців, керівників, психологів, еко-блогерів, журналістів та дослідників. Видавництво Віхола розвиває українських авторів.

bottom of page