top of page
Володимир Станчишин

Психолог-психотерапевт. Перша робота психологом була в Центрі Емаус при Українському католицькому університеті.
Пізніше очолював Центр психічного здоров’я у Львові у Шпиталі імені Митрополита Шептицького, який своїм завданням ставив допомогу хлопцям, що повертаються із зони бойових дій. У 2019 разом з колегою Катериною Ковалишин заснував та очолив Центр психічного здоров’я «Лабораторія змін».

Ольга Дубчак

Літературна редакторка, філологиня, кандидатка наук. Здобула вищу освіту в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова і там само захистила дисертацію з когнітивної лінгвістики. Працювала фаховою редакторкою у видавництві навчальної літератури, потім — головною редакторкою у видавництві, що спеціалізується на напрямку нон-фікшн. Зараз обіймає посаду головного редактора у видавництві «Віхола».

Максим Беспалов

Мандрівник і письменник. Протягом десяти років працював у медіа: був головним редактором газет і сайтів, ведучим щоденного політичного ток-шоу на дніпровському телебаченні. Проте згодом зрозумів, що подорожі та література приносять набагато більше задоволення, ніж журналістика. Зараз Максим організовує авторські тури та побував у 70 країнах світу. 

Володимир Саркісян

За освітою хімік-аналітик. Чотирнадцять років кар’єри присвятив судовій медицині. Працював в Одеському бюро судово-медичних експертиз спочатку санітаром, а після отримання диплому — експертом-токсикологом. Через кілька років самотужки опанував спеціальність судово-медичного криміналіста, а згодом здобув і лікарську кваліфікацію судово-медичного експерта. З 2015 року Володимир професійно працює в галузі суспільно-політичної та науково-популярної журналістики.

maslova.jpg

Кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі «Наука як по маслу» на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.
Тренерка проекту «Школа довголіття», що присвячений здоровому способу життя без перегинів.

gorobec.jpg

Доктор біологічних наук, працює в палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України. Викладає в школі Майбутні - IWonder.
Веде науково-популярний блог «Стромата».

lukyniuk.jpg

В2С-директорка «Київстар», екс-генеральна директорка компанії Red Bull в Україні, запрошена професорка Київської школи економіки, засновниця Kyiv Bookworms Club. 
Тетяна понад 20 років займалася маркетингом та продажами у міжнародних компаніях, таких як The Coca-Cola Company, Oriflame, SUN InBev, Mars.

chernenko..jpg

Лікар-анестезіолог. Мріяв стати вченим, винаходити ліки від усіх хвороб та щоб його ім’ям назвали якусь вулицю з дірявим асфальтом. Натомість обрав професію лікаря і тепер щодня не лише рятує життя, а й намагається доносити до людей основи доказової медицини.

chaplinskyi_edited.jpg

Архітектор та урбаніст, автор YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG.
Протягом майже 5 років працював головним архітектором Львова; пів року обіймав посаду заступника міністра Міністерства розвитку громад і територій.

piven.jpg

Докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. 
Вивчає, як працюють гени, яка їхня функція у роботі серця.

pareniuk.jpg

Кандидатка біологічних наук з радіобіології.
Як в аспірантурі розпочала вивчення ґрунтових бактерій зони відчуження ЧАЕС, так і продовжила це робити в докторантурі. Щоправда, тепер зона її наукового інтересу розширилася до Фукусіми і зруйнованого рекатора.

 

DSC_2276-2.jpg

«Матера» чотирьох синів, блогерка. Авторка відомих гумористичних діалогів «Дистанційне навчання. Чат у вайбері», «Новогодня фотосесія» та «Свято осені».

Народилась і виросла в смт. Гоща Рівненської області. У 2014-му переїхала у США.

Олексій Коваленко

Науковець, працює в Національному науково-природничому музеї НАН України, де займається науковими дослідженнями, проводить лекторії та освітні інтерактивні програми. У вільний від роботи час активно популяризує ботаніку — веде блог і Youtube-канал «Довколаботаніка», сторінку «Ботанік у кедах», пише для фейсбук-сторінки природничого музею та низки інших науково-популярних платформ.

Наталя Підлісна

Практикуюча психологиня, телезірка. Працювала в різних проектах, пов’язаних із лікуваннями залежностей, сексуальної освіти, допомоги тим, хто помирає. Займалася питаннями профілактики  наркоманії, алкоголізму, СНІДу. Також створила телефон довіри, який успішно працює до сьогодні. У 2014 році у 50 років круто змінила своє життя й пішла працювати на телебачення редакторкою та ведучою. Водночас не припиняла консультувати, зосереджуючись на проблемах жінок.

Тарас Лютий

Відомий український філософ, письменник, колумніст, музикант. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА і старший науковий співробітник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Григорія Сковороди. Цікавиться питаннями філософської антропології, філософії культури. Пише короткі культурологічні есеї для «Українського тижня». Грає в гурті «Четверо з Полонезу». Розробник і викладач декількох філософських курсів у «Культурному проєкті». Лектор «Української академії лідерства».

belska.png

Консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетик зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.
Тренерка проекту «Школа довголіття», що присвячений здоровому способу життя без перегинів.

Yanchenko.jpg

Професійна сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу «Сомельє в зелених штанях», лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».
Людина, яка знайде неймовірне вино за 1000 гривень і дуже добре вино за 150.

zarembo_edited.jpg

Аналітикиня з питань зовнішньої політики України, тренерка з написання аналітичних матеріалів, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», викладачка кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія».

lutska_edited_edited.jpg

Лікарка-педіатриня, дитяча інфекціоністка, навчається консультуванню з грудного вигодовування, знається на когнітивно-поведінковій терапії. 
У своїй практиці багато уваги приділяє комунікації з пацієнтами та їхніми близькими, а не лише медичним знанням, бо переконана, що медицина має бути з людським обличчям.

IMG_8297.JPG

Науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України.
Займається популяризацією орнітології та палеонтології, веде телеграм-канал палеонтологічних мемів під ніком Paleo_daddy. 

maluta.jpg

Ембріологиня, популяризаторка науки.
Ольга здійснює штучне запліднення і доглядає за ембріонами протягом перших 5-ти днів їхнього існування. 
Є щорічною учасницею «Дні науки» і «Наукові пікніки», дуже любить працювати з дітьми і викладати біологію.

shavanova.jpg

Кандидатка біологічних наук з генетики.
Після захисту дисертації пішла повертати любов до науки з допомогою низки проектів — від наночастинок та біосенсорів в сільському господарстві та ветеринарії до радіобіології.
Зараз працює в Research & Development в сільському господарстві.

medgoblin.jpeg

Лікар та автор блогу про лікування та медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. 
У своєму блозі пояснює, що пацієнт має право знати чим і чому його лікують, що лікарі — теж люди, які можуть помилятися, медицина — це не таємниці для обраних, а чіткі наукові знання, і що кожен повинен брати відповідальність за своє здоров’я і лікування.

ageeva.jpg

Літературознавиця, літературна критикиня, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія». Лауреатка Шевченківської премії. Феміністка, котра однією з перших у пострадянську добу заговорила про потребу ревізії патріархальних цінностей.

Вячеслав Агеєв

Релігієзнавець, стипендіат програми ім. Фулбрайта, співзасновник «Майстерні Академічного Релігієзнавства» та «Релігієзнавчої Лабораторії». Практикував чернече життя з буддистами, кришнаїтами, рамаїстами-махатьягами, анастасієвцями, вісаріонівцями і мусульманськими екстремістами. Жив у Індії, вивчав медитацію і йогу ще до того як це стало мейнстрімом, викликав духів і передбачав майбутнє (чого тільки не зробиш заради науки).

Маріанна Бойко

Екоблогерка, лекторка зі свідомого споживання, мотиваційна спікерка. Клієнти Маріанни — малий, середній, великий бізнес, міжнародні організації (компанії «Лореаль», «Інтертоп», ООН, Укргазбанк, Procter & Gamble та інші). Авторка проекту Zero Waste Ukraine, який працює над адаптацією світової теорії Zero Waste (нуль відходів) під українські реалії. Власниця бренду багаторазових торб Act Green.

atamas.jpg

Орнітологиня, кандидатка біологічних наук і популяризаторка науки. Любителька опери та майстриня веслування на байдарці.
Працює в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України у Києві. Займається популяризацією науки та птахів на фейсбуці, в офлайні і взагалі всюди, куди запросять.

malenkov_edited.jpg

Мандрівник, тревелблогер, засновник краєзнавчого сайту «Україна Інкогніта» та власник однойменного туристичного оператора.
Працював викладачем в Університеті новітніх технологій, очолював Центр екологічного моніторингу України. Був ведучим та сценаристом краєзнавчого серіалу «Унікальна Україна», з 2015 року — директор туристичного оператора «Україна Інкогніта».

mazur&pasenko_edited.jpg

Анна Мазур - кар’єрна консультантка, викладає у бізнес-школі, засновниця кар'єрного порталу Happy Monday.

Настя Пасенко - редакторка медіа та авторка розсилки Happy Monday.
Разом Анна та Настя написали книжку про те, як збудувати кар'єру вашої мрії - «Кар’єра без драм і травм. Розвиток за власними правилами».

logvynenko.jpg

Редакторка, журналістка та копірайтерка, або ж, за її власними словами, текст-мультитул, оскільки може зробити з текстом усе: від інтерв'ю та редагування до написання з нуля матеріалів різної складності. Тетяна впевнена, що історію можна зробити з усього, хоча часто досить просто роздивитися навколо і записати.

hadzhiev.jpg

Лінгвіст за покликом душі, не лише за дипломом.
Упродовж свого кар’єрного шляху працював над різними проєктами з обробки природної мови в банківській та IT галузях.

ohalan.jpg

Зоопсихологиня, співзасновниця Школи порозуміння з тваринами «Pets&People», очолює «Association Pets&People Understanding», членкиня «International Association of Animal Behavior Consultants».
Вже понад 10 років допомагає людям порозумітися зі своїми собаками та кішками, а також пояснює особливості цих стосунків.

ivchenko1.jpg

Письменник, журналіст.
Автор понад 20 книг, серед яких роман «2014», збірка оповідань «Ігри пам’яті», цикл про пригоди найкращого сищика Івана Підіпригори та збірки оповідань «Після 24-го».

Книжки українською мовою від українських авторів від екології до філософії, від релігієзнавства до медицини, від подорожей до бізнес-мотивації, від психології до ботаніки і хімії, від книжок про вино до книжок про птахів. Український нон-фікшн від найкращих українських науковців, керівників, психологів, еко-блогерів, журналістів та дослідників. Видавництво Віхола розвиває українських авторів.

bottom of page