top of page

Віхола — київське видавництво, яке спеціалізується на книжках українських авторів. Ми стартували як видавництво нон-фікшн літератури і з часом розширили діапазон до художніх творів.  Ми не обмежуємося темами й прагнемо видавати якісний та цікавий для українців продукт — від психології, підприємництва, лайфстайлу та науково-популярної літератури до найрізноманітніших жанрів художньої літератури: детективів, трилерів, любовних романів, лірики чи воєнної прози. 

 

Сучасне суспільство існує під тиском високих стандартів, вимог і постійних досягнень.

 

Що має робити людина, яка мусить відповідати всім цим вимогам і стандартам? Правильно — прикидатися. Чи вважаєш ти себе інтелектуалом? Так, звісно! (Насправді ні). Чи хочеш ти бути членом елітного кола осіб? Аякже! (Насправді ні). Чи прочитав ти цю книжку, аби вправно блиснути знанням перед (не)вдячною аудиторією? Авжеж! (Насправді ні). Сучасна людина мусить удавати, що вона в темі, що їй легко дається будь-який напрямок: від психології до фінансової звітності, що  вона заввиграшки опанує всі надскладні філософські питання, аби постати перед суспільством у світлі ерудованих рамп. Не так уже й просто зізнатися, що насправді ось цей інтелектуальний паяц, який щойно розгорнув перед (не)вдячною аудиторією свою думку в певній дискусії, учора заснув на третій сторінці поважної книжки. 

 

Ми проти інтелектуального пафосу. Процес отримання будь-якого знання — це розвага, а не тяжка праця, а навчання — це гра, а не піт, кров і сльози. Ви не мусите стати бігуном після прочитання книжки про біг і не зобов’язані перейти на спаржу й тунця,  прочитавши книгу про здорову їжу. Вам пообіцяють це, коли ви купуватимете ту чи іншу книжку, але так не станеться. Насправді ви маєте розважитися, зайняти цікавим чтивом свій вільний час, дізнатися щось нове, пізнати різні способи життя, відкрити для себе інші картини світу, зазирнути у внутрішній світ того, хто щось змінив для себе, — і, можливо, виплекати бажання змінити щось у собі. А може, і не маєте. Ми просто пропонуємо вам почитати цікаве, легке і корисне. 

 

Ось чому:

 

Наші  книжкипрості, мудрі і доступні.

 

Наша місія — пояснити світ простими словами.

 

Наші автори — популяризатори всього, що вас цікавить, але відлякує страшною назвою: маркетинг, історія, психологія, бізнес тощо. 

 

Що ми цінуємо в наших книжках?

 

Натхнення. Ми віримо, що книжка — не інструкція, а джерело натхнення. Саме вона драйвить заводити нові хобі, краще розуміти себе, змінюватися й розвиватися.

 

Мобільність. Ви знаєте, що читання більше ніколи не буде ритуалом, як це було сто років тому?  Але ми переконані, що з книжкою все одно цікавіше всюди: у поїзді чи літаку, у громадському транспорті, який везе нас на роботу, у кафе перед дружньою зустріччю, і, звичайно ж, удома, під картатим пледиком і з чашечкою гарячої кави. Саме тому книжка, як і смартфон, має бути мобільною й завжди бути з нами — у сумочці, у діловому кейсі, у внутрішній кишені пальта.

 

Досвід. Звісно, книжка — це унікальні знання, навички, почуття і емоції, які хочуть і можуть передати вам наші автори.

 

Доступність. Наші книжки в легкій і доступній формі, простими словами розкривають  теми, у яких часом важко чи нудно розбиратися.

 

Різноманіття. Ми працюємо для людей, яким цікаво все: сьогодні вони залипають у документалку про дизайн, а завтра зачитуються науковою фантастикою про Космос. Ми знаємо, що означає вислів «хочу все знати», адже самі такими і є.

bottom of page