Олексій Коваленко

Науковець, відомий як «Ботанік у кедах», автор мемів

«Довколаботаніка»

та людина, яка робить відвідини природничого музею ще захопливішими

Олексій Коваленко працює в Національному науково-природничому музеї НАН України, де займається науковими дослідженнями, проводить лекторії та освітні інтерактивні програми. У вільний від роботи час активно популяризує ботаніку — веде блог і Youtube-канал «Довколаботаніка», сторінку «Ботанік у кедах», пише для фейсбук-сторінки природничого музею та низки інших науково-популярних платформ. 

 

За словами Олексія, його книжка створена на перетині науки й кухонного столу, адже стосується продуктів, які утворюються з рослин, — фруктів та овочів. До написання його наштовхнули побутові суперечки про те, хто ж тут фрукт, а хто — овоч, питання на лекціях та екскурсіях про найбільшу у світі ягоду, дзвінки слухачів на радіо-ефірах, містифікації у ЗМІ та навіть на уроках ботаніки. 

У книжці «Фрукти проти овочів» Олексій розповідає справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще навчить відрізняти овоч від фрукта, горіх — від горішка, а кавун — від ягоди. У книжці Олексій пояснить, хто намагався лікувати огірками безпліддя та укуси скорпіонів, як салату приписали здібності впливати на чоловічу потенцію, звідки примандрував до нас буряк та як приготувати каштани в домашніх умовах і не рознести квартиру на шматки.