top of page

Катерина Липа

мистецтвознавиця, історикиня архітектури, а ще журналістка, музейниця, кураторка і письменниця

Народилася у Києві, з дитинства подорожувала Україною з батьками-архітекторами, милуючись пам’ятками архітектури, що за радянських часів невідворотно руйнувалися. Закінчила факультет мистецтвознавства Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Студенткою почала досліджувати пам’ятки оборонної архітектури України ранньомодерної доби, продовжувала дослідження під час роботи у Науково-дослідному інституті теорії та історії архітектури і містобудування. Як журналістка глянсових журналів, ділових та інформаційних видань працювала з темами образотворчого мистецтва, дизайну та архітектури, займалася популяризацією історії архітектури та мистецтва. Згодом почала писати науково-популярні книжки на улюблені теми.

 

З перервами працювала у музеях: Національному історико-архітектурному заповіднику «Софія Київська» та Музеї історії міста Києва. У останньому була зберігачем фондів образотворчого мистецтва (живопису, графіки, скульптури), а також кураторкою низки успішних виставкових проектів, у яких експонувалися твори з колекції музею.

 

Нині працює у приватному Музеї родини Шеремєтьєвих над впорядкуванням архіву відомої дослідниці давньої архітектури Олени Годованюк та підготовкою до друку неопублікованих розвідок, упродовж років веде лекційну діяльність, епізодично звертається до журналістики.

 

Катерина любить класичну і сучасну академічну музику, рок-н-рол та важкий рок. У роботі надихається музикою та переглядом переможних боїв українських фехтувальників (переважно шаблістки Ольги Харлан).

 

Письменницька кар’єра Катерини успішно розвивалася паралельно із мистецтвознавчою діяльністю. У Національному конкурсі «Краща книга України-2010» розроблений Катериною Липою проєкт «Українська мілітарна історія» отримав нагороду у номінації «Кращий видавничий проект року». У 2016 р. на Форумі видавців у Львові книжка «Теорія архітектури, містика і війна» отримала Персональну відзнаку президента Форуму видавців. «Теорія архітектури, містика і війна» отримала також відзнаку «Глиняний кіт» Київської організації спілки письменників України.

Книжка Катерини Липи:

«Історія архітектурних стилів, великих і не дуже»

Е-книжка:

«Історія архітектурних стилів, великих і не дуже»

bottom of page