top of page

Леонід Горобець

науковець, популяризатор науки

Леонід Горобець — доктор біологічних наук, працює у палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України.
 

Втім, коло його наукових інтересів виходить за межі біології. В тиші музейного кабінету, досліджуючи рештки викопних птахів, він знаходить точки дотику із екологією, археологією, етнобіологією та кліматологією.
 

Інший напрямок діяльності — популяризація науки. Леонід веде блог Стромата, назва якого перекладається як «ковдра з клаптиків», адже на сторінках блогу «по клаптику» він занотовує усе те, що зацікавило. Зв'язок блогу із науковими інтересами двобічний: спершу наукові вподобання автора визначали тематику Стромати, але згодом почали траплялися випадки, коли блог формував інтерес науковця.

Леонід також займався викладацькою діяльністю, впродовж 12 років був членом журі та автором завдань Всеукраїнської олімпіади з біології, а тепер викладає в школі Майбутні - IWonder.
 

З поміж книг, які найбільше вплинули на Леоніда переважають німецькі мислителі: Кант, Юнг, Вітгенштайн та Фром. Та найбільш істотним є вплив Ґете, з поміж численних інтересів якого була анатомія. Погляди Ґете щодо анатомії та еволюції значною мірою вплинули і на книгу Леоніда.

Книжка Леоніда «Слідуй за розбитим черепом: історія еволюції скелета» описує те, що є в кожного з нас, — скелет. На сторінках розгортається цілісна історія перетворень, у результаті якої з першообразів кісток формується скелет. Для кожної кісточки простежено еволюційний шлях — від риб до людини. 
 

Книжка Леоніда Горобця: «Слідуй за розбитим черепом»

Е-книжка: «Слідуй за розбитим черепом»

bottom of page