Марія Косян

Письменниця та літера турознавиця
Народилася 3 березня в місті Києві, у Всесвітній день письменника. У родині Марії було чимало науковців та філологів, тож змалечку зростала в середовищі книжок та історій. У 8 років свідомо написала перші вірші. У 12 — уже кращі, доросліші. У 16 — перші серйозні оповідання, за одне з яких отримала літературну премію від журналу «Дніпро».
Навчалась у КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Літературна творчість та українська мова і література» та за спеціальністю «Українська мова та література» (спеціалізація: літературознавство).
У юнацькі роки публікувалася в журналі «Дніпро», газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», «Діалоги», альманахах «Сві-й-танок», «Сполучник» та інших періодичних виданнях.
Коли Марії було 23 роки, вийшов у світ її перший роман-антиутопія «Коли в місті N. дощить», що був виданий у рамках проєкту «Перша книжка автора» за фінансової підтримки КМДА. Роман отримав третю премію в конкурсі письменників-дебютантів «Літературні відкриття року», а також премію Ірини Вільде.
У 2014–2017 роках Марія стала однією із засновників та учасників літературного угруповання прозаїків «Свідки Слова». Її твори були видані у обох антологіях угруповання.
Марія є переможницею й лауреаткою багатьох літературних конкурсів. Поміж іншого стала однією з лауреатів II Всеукраїнського конкурсу ім. Григора Тютюнника. У 2019 році — лауреаткою Міжнародної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара в номінації «Проза» за збірку оповідань «Куди не їздять потяги».
Авторка активно виступає на літературних і мистецьких подіях. Була учасницею «Форуму видавців» у Львові, «Книжкового Арсеналу», «Країни мрій», «Медвіну» і багатьох інших заходів.
Марія веде блог в інстаграмі про письменницьку майстерність, творчі будні й історію літератури. Викладає англійську мову підліткам. Про себе та свою творчість говорить:
«Я понад усе люблю світ, людей і хороші історії. Часом здається, що все навколо й ми самі сплетені із мільйонів оповідок. Мені дуже хочеться розказати принаймні частину з них. Адже в цьому полягає торжество життя».