Ярина Чорногуз
Поетка, бойова медикиня та розвідниця
«Я придумувала перші тексти, коли заходила в море, — пригадує Ярина. — Батьки возили мене з 6 років щороку в Крим, і заходити про дрібний гальці в море було одним із моїх найбільш натхнень. Дуже хочу зайти ще раз так у те море дорослою.
Ще й дідусь, Олег Чорногуз, письменник, навколо якого завжди на дачі під Києвом та здибанках збиралося велике товариство з письменників і поетів, у дитинстві часто перехвалював мене за розумні слова та любив розповідати про книги — свої та класичні.
У літературі завжди подобалася філософічність та власне філософськість. А ще писанина «власною кров’ю», коли відчуваєш, що текст написано тією ж енергією, яка давала автору силу жити та відчувати.
Постійне проживання та навчання в історичному центрі Києва, біганина по протестах та революціях одночасно з читанням дуже різних книг по кав’ярнях і бібліотеках між цікавими лекціями, семирічна освіта в Могилянці та сумбурно-натхненний диплом магістра про Борхеса, проєкти та зйомки відео з популяризації ідеї переходити на українську мову, — аж поки все це не привело до бажання взяти участь і в збройній боротьбі України за своє існування та пізнати війну. Навіть на свій п’ятий рік вона давала таку можливість.
Чотири ротації в госпітальєрах та третій рік служби в розвідувальній роті батальйону морської піхоти, бойові дії та втрати, які довелося там пережити за цей час, дещо змінили мене. Первісність та справжність, яку можна відчути лише в довгій кількарічній окопній війні, відкрили багато істин про життя та сформували в мене чудернацький естетично-мілітарний світогляд, який можна зустріти у моїй першій поетичній збірці «Як вигинається воєнне коло», виданій в кінці 2020-го року.
Поезія — це моя медитація, колаж почуттів та складні інсайти. Не всім близька, далеко не всім зрозуміла, місцями надто особиста, місцями надто далека й філософічна, але в ній точно є моя правда про смерть, любов, межу, на якій стається пізнання. Такий собі трикутник війни», — пояснює Ярина.
Книжка Ярини Чорногуз:
«[dasein: оборона присутності]»
Е-книжка: