top of page

Стефанія Демчук

Історикиня, кандидатка історичних наук, 
працює у КНУ ім. Тараса Шевченка

Вступивши на історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, перші два роки Стефанія обирала між кількома захопленнями — археологією, єгиптологією, антикознавством і медієвістикою (дослідженням історії середніх віків). Шукала себе, змінюючи теми курсових та наукових керівників. Вчила давньогрецьку і латину, читала англійською, французькою, німецькою книжки дослідників, придивляючись до різних підходів.
 

Остаточно ж авторка визначалися зі своїм періодом лише у магістратурі — обравши XV – XVI століття. Тоді ж до історії додалось нове велике захоплення — історія мистецтв, яка тоді ще навіть не викладалася на історичному факультеті, де навчалася Стефанія. І магістерська, і кандидатська роботи Стефанії присвячені старим Нідерландам, територіям, на яких протягом наступних століть утворились сучасні Бельгія, Нідерланди і Люксембург (а шматочок залишився у Франції).
 

Після захисту кандидатської Стефанія разом із колишньою одногрупницею створили науково-просвітницький проект «Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій». Саме він поклав початок популяризації медієвістики та ранньої новістики (історії XVI століття) в Україні. В рамках Symbolon писалися статті, записувалися інтерв’ю з науковцями та реконструкторами, проводилися відкриті лекції та навіть створювалися меми.


Книжка Стефанії Демчук: 

«Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі»

 

Е-книжка: 

«Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі»

Аудіокнижка: 

«Доба постів і карнавалів. Як жили, пили і кохалися у середньовіччі»
 

bottom of page