top of page

Дмитро Скочко

письменник

Скочко Дмитро народився та здобув освіту  в м. Харків. Під впливом творчості Тараса Шевченка у третьому класі написав першу збірку віршів у зошиті в косу лінійку. Що характерно, всі вірші були українською мовою. Той зошит, на жаль, не зберігся, а автор аж до Революції Гідності перебував у творчій кризі.

 

«З 2007 по 2012 навчався у Харківському національному університеті радіоелектроніки за спеціальністю «Телекомунікації». З цією спеціальністю і досі пов’язана моя професійна діяльність, - розповідає про себе автор, -  специфіка якої полягає в тому, що я за десять років роботи досі не можу зграбно пояснити простими словами, що я роблю. Тому, ось пояснення, на яке спроможний: я роблю Інтернет».

 

«Дуже довгий час література була для мене покаранням, я ненавидів читати (дякую тодішній освітній системі). Лише в університеті відкрив для себе світ книги і після того не закривав його. Зачитуючись жанровою літературою, в голові формувалися дрібні думки, які виливалися у такі ж історії. В міру набування думками об’єму, історії також виростали. Маючи нестримне бажання писати, я не мав достатніх практичних знань у письменництві».

У 2018 році Дмитро побував з Клубом анонімних авторів на ретриті у Карпатах. Після цього і почав крок за кроком торувати тернистий письменницький шлях. Відвідував письменницькі курси, літературні клуби, знаходився серед однодумців, таких же письменників і письменниць початківців. Там автор отримував неабияких мотиваційних копняків. На початках написав багато графоманської прози (хто ж її не писав?) і трохи віршів з римованими дієсловами (хто ж їх не писав?). Проте, врешті, кинув писати поезію і приділив увагу виключно прозі, виписуючись, шукаючи нові ідеї, теми і форми.

Зараз Дмитро є учасником харківського літературного об’єднання «Творча точка». Також він лауреат другої премії конкурсу від видавництва «Смолоскип» 2021 р., де у 2023 році вийшла книга «До Слова».

Має публікації короткої прози у міжавторських збірках:

- «Анонімний джем» від Клубу анонімних авторів;

- «Жах із глибини» від платформи РБЖ Азимут;

- «Work Story: робота у фокусі літератури» за результатами однойменного конкурсу від НСПУ;

- «Свині» від платформи Підвал.

Також фіналіст та лауреат конкурсів короткої прози таких як:

- «Подвійні двадцяті» від інтернет-журналу СТОС;

- «Число Звіра-2020», «Тринадцятий клас», «Число Звіра-2021» від платформи Бабай;

- Конкурс ім. І. Чандея 2020.

Книжка Дмитра Скочка: 

«Сміття. Харківський детектив у часи постапокаліпсиса»

 

Е-книжка: 

«Сміття. Харківський детектив у часи постапокаліпсиса»

bottom of page