top of page

Віталій Живий

Письменник, фахівець фінансової сфери

У чотирирічному віці, завдяки старшим братам, почав ходити до бібліотеки. Кругозір, збагачений читанням книг, став одним із головних факторів, які сприяли закінченню школи з відзнакою. З початку 90-х зацікавився інформаційними технологіями, цілими днями займаючись у кабінеті інформатики. З переконанням, що бухгалтер (за бажання) завжди зможе стати програмістом, обрав економіку як спеціалізацію: бухоблік та аудит. З відзнакою закінчив факультет економіки та менеджменту НУВГП. З того часу Віталій працював головним бухгалтером у компанії автомобільного дилера, фахівцем у сфері програмного забезпечення та комп’ютерної техніки. Брав участь у програмі професійного обміну та стажувався у США. Здобув кваліфікацію СIPA (Certified International Professional Accountant: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер). Після цього працював контролером у міжнародній неурядовій організації, аудитором та понад 20 років — у бухгалтерії дипломатичної місії.


За профілем своєї роботи більше десятка разів побував у Брюселі, де улюбленими місцями автора є: книгарня Filigranes, музей Магрітта та культурний комплекс, у якому відбуваються музичні концерти, Le Botanique.


Одружений, має трьох дітей.


Віталій любить читати і оточувати себе книгами, має солідну бібліотеку. У ній є, зокрема, 1-ше повне ілюстроване українське видання Гете «Фауста» Гете 1955р., «Декамерона» Джованні Бокаччо 1964 р. у перекладі геніального Миколи Лукаша, раритетні видання «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі, «Енеїди» Івана Котляревського з малюнками Анатолія Базилевича, практично увесь каталог «Казок народів світу» видавництва «Веселка», багато інших.


Улюблена книга дитинства — повість-казка «Якось у чужому лісі» Ярослава Стельмаха. У шкільні роки захоплювався творами Луї Буссенара, Володимира Владка, Миколи Трублаїні. Улюбленими книгами у старших класах були: «Острів» Робера Мерля та «Кінець вічності» Айзека Азімова. У студентські роки такими стали «Мати пітьма» та «Колиска для кішки» Курта Воннегута, «Тріумфальна арка» та «Чорний обеліск» Еріха Марії Ремарка. Із середини 90-х улюбленим автором став Мілан Кундера. Прочитання «Нестерпної легкості буття» у 1994 році суттєво вплинула на формування подальших читацьких вподобань. Серед сучасних авторів захоплюється Чаком Палагнюком, Мішелем Уельбеком та Джонатаном Сафраном Фоєром. Цікавлюся психологією та письменницьким доробком таких лікарів та науковців як Ірвін Ялом, Олівер Сакс та Джеймс Холліс.

Улюблений український письменник — Юрій Андрухович, улюблений український поет — Грицько Чубай. У кінці 90-х, початку 2000-х створив та підтримував офіційну авторську сторінку Юрія Андруховича та авторську сторінку Грицька Чубая.


Серед улюблених художників: Гюстав Курбе, Рене Магрітт, Джексон Поллок. Найулюбленіший український художник: Іван Марчук.


Серед найбільш захопливих (наративних) досвідів у індустрії відео ігор вважає такі роботи як: Journey (2012) Дженови Чена та Thatgamecompany, What Remains of Edith Finch (2017) компанії Giant Sparrow та Death Stranding (2019) Хідео Коджіми.


Наразі Віталій працює над третім романом із попередньою назвою «Ловці трофеїв», який має бажання об’єднати з двома попередніми («Маятники» (2017) та «Жовтофіолі та фрімартини (2023)) у цикл «Множини». Написання кожної з книг супроводжує додаванням певних статей (понять) у Вікіпедію.

bottom of page