top of page

Юлія Юрчук

Історикиня, перекладачка

Все життя Юлія поєднує різні інтереси: любов до іноземних мов, подорожі, пізнання нових країн і культур, читання та нестримне бажання ділитися усім пережитим і побаченим з іншими. Все її життя, здається, перетворилося на одну велику подорож: на магістерці вона навчалася в Німеччині та Іспанії, на PhD поїхала у Стокгольм, за академічними обмінами багато часу провела в Берліні та Флоренції.  У своїх дослідженнях вона займається історією України та Східної Європи, зокрема питаннями пам’яті про Другу світову війну, радянським періодом, а також історією релігії в Україні. 

За 13 років в Швеції Юлія встигла пожити не лише в столиці, але і у маленькому містечку Вернамо, що знаходиться на півдні країни, в регіоні Смоланд, який славиться своїми лісами, болотами, а також розвиненим підприємницьким духом. Тепер же її занесло на протилежний бік країни — в Умео, на північ, де, здається, що північне сяйво звичайнісінький атрибут прогулянок перед сном. Та улюблений Стокгольм вона уже навряд на щось поміняє, тим більше що саме там завжди на неї чекають чоловік, донька, і киця.

 

У своїй книжці «Швеція. Модель для збірки: вілла, «вольво», песик» Юлія пояснить, що ж насправді робить шведське життя шведським. Вона розповість про пошуки житла (так, для цього треба стояти в чергах) і шведський дизайн, про фемінізм, татів у декреті й довіру до держави, а ще — про лаґом і про те, чому шведи так люблять комітети.


Книжка Юлії Юрчук: 

«Швеція. Модель для збірки: вілла, «вольво», песик»

 

Е-книжка: 

«Швеція. Модель для збірки: вілла, «вольво», песик»

bottom of page