top of page

Юліан Чаплінський

архітектор, урбаніст,

автор

YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG

Архітектором Юліан працює з 2005 року, з 2011 по 2015 рр. він керував власною архітектурною фірмою CHAPLINSKYY & Associates. У партнерстві зі Штефаном Бенішем працював головним архітектором проекту Центру імені Митрополита Андрея Шептицького, який згодом номінували на архітектурну премію ЄС.

Протягом майже 5 років працював головним архітектором Львова. Пів року обіймав посаду заступника міністра Міністерства розвитку громад і територій.

У своїй книжці «Зрозуміти архітектуру» Юліан Чаплінський не лише пояснює, як відрізнити бароко від ренесансу, що таке маньєризм і де почалася готика, а ще й майстерно вплітає в цю оповідь політику, мистецтво й літературу. Він говорить про Пінзеля, Караваджо та Мікеланджело, розповідає, як після великої пожежі змінилася архітектура Лондона та чому в Парижі така характерна забудова. А ще розповідає про будинки відомих архітекторів і про те, з якого боку Рейну краще фотографувати Кельнський собор.
Ця книжка про те, як навчитися «читати» місто та відчувати його архітектуру, звертати увагу на ті деталі, які досі були непоміченими.
 

Книжка Юліана Чаплінського:

«Зрозуміти архітектуру. Від готики та бароко до модерну та еклектики»

Е-книжка:

«Зрозуміти архітектуру. Від готики та бароко до модерну та еклектики»

bottom of page