top of page

Ольга Маслова

науковиця, популяризаторка науки

Ольгу хронобіологія цікавила з дитинства. Її заворожували циклічні зміни сезонів, дня і ночі, закономірності пов'язані з індивідуальними особливостями добової активності. Поміж цим Ольга встигала грати на скрипці, рибалити та стріляти по мішенях із гвинтівки. Втім, попри широкий спектр захоплень, біологія все ж виборола першість. Тож Ольга читала не лише журнал «Юний натураліст», який виписував дідусь, а й бабусині книжки з клінічної цитології, у яких були красиві фіолетові лейкоцити та чудернацькі наукові терміни. Після призового місця на республіканській олімпіаді з біології у 8 класі вона впевнилась, що далі хоче вступати на біофак. Що в результаті і зробила та закінчила бакалаврат, магістратуру та аспірантуру на кафедрі цитології у КНУ ім. Т. Шевченка і стала кандидаткою біологічних наук.
 

Нобелівська премія 2017 року ще більше закріпила бажання Ольги говорити про біологічний годинник голосно і зрозуміло, а також стала стимулом для створення проекту Nobilitet, присвяченого популяризації нобелівських досягнень. Зараз хронобіологія друга за популярністю тема виступів та дописів Ольги після стовбурових клітин, яким були присвячені її дисертаційні дослідження і основна наукова робота.

Книжка «Коли я нарешті висплюся?», яку Ольга написала разом з Нікою Бєльською, розповідає про те, як працює наш біологічний годинник, чому необов’язково вставати рано, щоб бути успішним, як працює мозок уві сні, чи можна пити каву на ніч, чи допомагає ромашковий чай та ортопедичні матраси, як (чи не) сплять діти і скільки треба спати кожній людині.

 

Книжка Ольги Маслової та Ніки Бєльської:

«Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням»

 

Е-книжка:

«Коли я нарешті висплюся? Як засинати і прокидатися із задоволенням»

bottom of page